Buddyzm jest zaliczany do trzech głównych religii świata, jednak nie opiera się na wierze w Boga, lecz na dążeniu do zrozumienia siebie i bycia w zgodzie ze swoją prawdziwą naturą. Służą temu niezliczone metody, odpowiednie dla osób o różnych predyspozycjach i skłonnościach. Całą tę różnorodność można zawrzeć w trzech wskazówkach przekazanych przez Buddę: nie szkodź innym, rób tylko to, co pozytywne, ćwicz swój umysł. 

Khordong i Dziangter, tradycje praktykowane w  Dropan Ling, ośrodku założonym przez Czime Rigdzina Rinpocze, należą do szkoły Ningmapa buddyzmu tybetańskiego. Wywodzą się one z nauk, które dotały do Tybetu w VIII w.  dzięki Padmasambhawie. Część tych nauk została odkryta w późniejszych czasach. Zalicza się do nich np. Dziangter nauki odkryte przez Rigdzina Godema w XIV wieku,  oraz nauki linii Khordong, odkryte przez Nudena Dordże w XIX wieku.  Obie te linie są praktykowane w  klasztorach Khordong w Tybecie i Indiach, a dzięki Czime Rigdzinowi Rinpocze, Taklungowi Tsetrulowi Rinpocze, Czime Gjaltsenowi Rinpocze i innym lamom, dostępne są także w Polsce . 

1/3

Bieżące wydarzenia

W Dropan Ling w każdą niedzielę wykonywany jest Duży Rigdzin. W każdy dzień Guru Rinpocze, pełnię i nów wykonywane są praktyki wspólne.

W pierwszych dniach września rozpoczną się prace renowacyjne stupy Czime Rigdzina Rinpocze. Renowacja możliwa jest dzięki szczodrości praktykujących z różnych sangh... czytaj więcej

Nowe pozycje w naszej czytelni: w tym miesiącu publikujemy między innymi tłumaczenia nauk Dalajlamy, Patrula Rinpocze i Cziokgjur Lingpy...

przejdź do strony

Skontaktuj się z nami 

Związek Buddyjski Khordong Darnków 18 
57 - 343 Lewin Kłodzki 
E-mail: 
info@khordong.pl
Tel. (+48) 601 35 77 76 

 Tanka przedstawiająca Padmasambhawę,

własność Tulku Thondupa Rinpocze, z kolekcji I Dodrupczena Rinpocze

 Copyright © 2020 Związek Buddyjski Khordong, Darnków 18, 57-343 Lewin Kłodzki