top of page

Ośrodek otwarty jest dla zwiedzających codziennie od 13.00 do 16.00.

Zwiedzanie poza godzinami otwarcia zakłóca praktyki odbywające się na terenie Dropan Ling. Prosimy o poszanowanie dla praktykujących i dostosowanie się do tych godzin.

Praktyki wspólne wykonywane są w dni Guru Rinpocze, dni Dakiń, nowie i pełnie o 10.00

Kursy i praktyki 2024

29 czerwca – 2 lipca

Tulku Dagpa Rinpocze

Wyjaśnienia na temat "Siedmiolinijkowej modlitwy"

Siedmiolinijkowa modlitwa jest najważniejszą modlitwą w tradycji ningmapy. Jest ona recytowana we wszystkich klasztorach na początku wszystkich praktyk i nauk. Ma ona kilka poziomów znaczenia, które odpowiadają różnym poziomom praktyki.

https://danakosha.org/tulku-dakpa-rinpoche/

4 - 11 lipca

Drubczen Droła Kundrol

Drupczen jest intensywną praktyką grupową, polegającą na wykonywaniu skomplikowanego rytuału i recytacji mantry. Praktyka Droła Kundrol to rozbudowana praktyka Czenrezika (bodhisattwy współczucia), pochodząca z cyklu trzech wielkich sadhan tradycji Północnego Skarbu (Dziangter). Będzie ona prowadzona przez lamów z klasztoru Dordże Drak w Indiach.

13 – 18 lipca

Dziomo Gudrun - Praktyka czod

 

Czod jest zaawansowaną praktyką tantryczną, w której rozwija się prawdziwe współczucie dla wszystkich bez wyjątku istot i zrozumienie iluzoryczności zjawisk. Doświadczenie pustki i altruistyczna motywacja pozwalają na akt najgłębszej szczodrości - symboliczne ofiarowanie własnego ciała Buddom i Bodhisattwom, strażnikom Dharmy, wszystkim istotom sześciu światów samsary, a przede wszystkim naszym wrogom.  Kurs ten poprowadzi Dziomo Gudrun, która była najbliższą uczennicą Czime Rigdzina Rinpocze i została przez niego mianowana główną reprezentantką w Europie.

19 – 21 lipca

Lama Rinczen - Po co mi buddyzm?

Lama Rinczen jest postacią kluczową dla rozwoju buddyzmu w Polsce. Jest on głową ośrodka tradycji Karma Kamtzang i doświadczonym nauczycielem, który rozpoczął nauczanie jeszcze w latach osiemdziesiątych i ma pod swoją pieczą kilka pokoleń praktykujących. Nauki, których udzieli w Dropan Ling, przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które dopiero niedawno zetknęły się z buddyzmem. Jednak dzięki ogromnej wiedzy Lamy, z pewnością będą one wsparciem także dla wszystkich innych, którzy podążają duchową ścieżką.

22 lipca – 3 sierpnia

XXVIII praktyka ofiarowania lampek maślanych

Modlitwa ofiarowania lampek maślanych jest termą umysłu Zilnon Lingpy (Czime Rigdzina Rinpocze). Celem tej praktyki jest oczyszczenie zaciemnień umysłów istot, a dzięki temu utrzymanie pokoju na świecie. Jest to szczególnie ważne w obecnych, czasach chorób, wojny i załamania gospodarczego. Ofiarowanie światła było dla Czime Rigdzina Rinpocze szczególnie ważną praktyką ... czytaj więcej 

Opłata pokrywa tylko koszty pobytu uczestników w ośrodku, nie zawiera kosztu wyżywienia. Aby praktyka mogła się odbyć, bardzo prosimy o sponsorowanie i uczestniczenie w niej. Koszt jednej lampki wynosi 0,25 zł. Potrzebne jest 3.400 litrów oleju.  Pieniądze na lampki można wpłacać na konto Związku  z dopiskiem „darowizna na lampki”.

nr. konta 78109022130000000142029967

PL78109022130000000142029967
SWIFT: WBKPPLPP

4 - 11 sierpnia

Drubczen Wadżrakilai

Praktyka Wadżrakilai, nazywwanego także Dordże Phurbą lub Dordże Szonnu, jest potężną metodą usuwania niesprzyjających okoliczności i przywracania harmonii. Jest ona nieoceniona dla wszystkich praktykujących, bo pozwala usunąć zewnętrzne, wewnętrzne i tajemne przeszkody na duchowej ścieżce. Ta konkretna praktyka pochodzi z tradycji Północnego Skarbu (Dziangter) i, jak co roku, prowadzona będzie przez lamów z klasztoru Dordże Drak w Indiach.

12 - 30 sierpnia

Kontynuacja praktyki ofiarowania lampek maślanych

Dodatkowe informacje

Prosimy o zgłoszenie pobytu z wyprzedzeniem co najmniej 7 dni. Zgłoszenia na kursy należy przysyłać na email info@khordong.pl, annisi@onet.pl lub wypełniając formularz rejestracyjny.

 

Zgłoszenie musi zawierać imię i nazwisko, daty przyjazdu i wyjazdu, rodzaj zakwaterowania i opcję wyżywienia. Nie zapewniamy noclegu ani wyżywienia osobom, które nie wyślą zgłoszeń w wymaganym terminie.

 

Możliwości zakwaterowania:

- pokoje na pierwszym piętrze gompy (dodatkowa opłata 10 zł/ za dzień, dostępność miejsc wg. kolejności zgłoszeń)

- pokoje nad jadalnią (dostępność wg. kolejności zgłoszeń) 

- pokoje w nowym dormitorium nad kuchnią (dostępność wg. kolejności zgłoszeń)

- na polu namiotowym we własnych namiotach lub przyczepach kempingowych

O dostępności noclegów w pokojach decyduje kolejność zgłoszeń, prosimy kontaktować się w tej sprawie z biurem ośrodka.

Prosimy przywieźć ze sobą własne śpiwory, naczynia i sztućce.

 

Wyżywienie wegetariańskie: szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie.

Dojazd do ośrodka:

Do Darnkowa nie ma bezpośredniego połączenia. Z Wrocławia można dojechać autobusem do Jeleniowa lub Kudowy Zdrój, a potem na piechotę, okazją lub taksówką do Darnkowa. Kontakt do taksówki, przewozi od 1 do 8 osób tel. 607 816 089.

Osoby zainteresowane wynajęciem miejsca w tzw. "niebieskim domu" na wzgórzu naprzeciwko gompy, proszone są o kontakt z  Dagmarą 601 234 953.

Wpłat za kursy i darowizny na lampki można dokonać na konto Związku:
Związek Buddyjski Khordong
Santander Bank Polska S.A.
78 1090 2213 0000 0001 4202 9967

 

Informacje na temat kursów:
Tel. 601 35 77 76 (w godz. 10.00 - 17.00)

      603 068 031
e-mail:
info@khordong.pl

www.khordong.pl

bottom of page