Ośrodek otwarty jest dla zwiedzających codziennie od 13.00 do 16.00.

Zwiedzanie poza godzinami otwarcia zakłóca praktyki odbywające się na terenie Dropan Ling. Prosimy o poszanowanie dla praktykujących i stosowanie się do tych godzin.

W okresie 3 - 24 czerwca ośrodek będzie całkowicie zamknięty dla turystów i praktykujących. W tym czasie odbywał się będzie zamknięty kurs holenderskiej sanghi Lamy Leny. W tym czasie nie ma możliwości odwiedzania Dropan Ling.

Kursy i praktyki 2022

2 - 31 lipca i 17 - 27 sierpnia

XXVI praktyka ofiarowania lampek maślanych

 

Modlitwa ofiarowania lampek maślanych jest termą umysłu Zilnon Lingpy (Czime Rigdzina Rinpocze). Celem tej praktyki jest oczyszczenie zaciemnień umysłów istot, a dzięki temu utrzymanie pokoju na świecie. Jest to szczególnie ważne w obecnych, pełnych konfliktów i zagrożeń czasach. Ofiarowanie światła było dla Czime Rigdzina Rinpocze szczególnie ważną praktyką ... czytaj więce

W czasie kursów pomiędzy 1 a 17 sierpnia lampki będą ofiarowywane tylko symbolicznie. Tegoroczną praktykę będzie prowadził Tulku Czoki Gjaltsen (Antoni Ogiński).

3 lipca

Obchody rocznicy parinirwany Czime Rigdzina Rinpocze

 

Aby upamiętnić odejście naszego Rinpocze, w tym roku będziemy wspólnie praktykowali sadhanę Duży Rigdzin wraz z dodatkowymi modlitwami. Serdecznie zapraszamy!

1 - 6 sierpnia

Praktyka czio

Odosobnienie poświęcone praktyce ofiarowania ciała, zwanej także "praktyką kusuli" poprowadzi Dziomo Gudrun.

 

7 - 16 sierpnia

Drubczien Wadżrakilai

 

Tego lata mnisi z klasztoru Dordże Drag w Simli ponownie będą wykonywali intensywną praktykę Dordże Phurby z tradycji Dziangter, którą zapoczątkował w Dropan Ling Taklung Tsetrul Rinpocze. Drubczien poprowadzi Dordże Lopon.

Wkrótce podamy szczegółowe informacje na temat powyższych kursów.