Ośrodek otwarty jest dla zwiedzających codziennie od 13.00 do 16.00.

Zwiedzanie poza godzinami otwarcia zakłóca praktyki odbywające się na terenie Dropan Ling. Prosimy o poszanowanie dla praktykujących i stosowanie się do tych godzin.

Z powodu pojawiania się w ośrodku przypadków zachorowań na Covid-19, prosimy, by przed przyjazdem upewnić się, że nie jest się chorym i by  nosić maseczki w miejscach, gdzie się gromadzimy.

Kursy i praktyki 2022

2 - 31 lipca

XXVI praktyka ofiarowania lampek w intencji utrzymania pokoju na świecie i zakończenia wojny na Ukrainie

 

Modlitwa ofiarowania lampek maślanych jest termą umysłu Zilnon Lingpy (Czime Rigdzina Rinpocze). Celem tej praktyki jest oczyszczenie zaciemnień umysłów istot, a dzięki temu ustabilizowanie sytuacji międzynarodowej. Jest to szczególnie ważne w obliczu obecnej wojny na Ukrainie. Ofiarowanie światła było dla Czime Rigdzina Rinpocze szczególnie ważną praktyką ... czytaj więce

Tegoroczny retrit będą prowadzili Tulku Czoki Gjaltsen (Antoni Ogiński) i Tulku Migme Dordże (syn Czime Rigdzina Rinpocze).

Dzięki szczodrości sponsorów, w zimie został zakupiony olej na tegoroczne ofiarowanie lampek. Aby utrzymać ciągłość praktyki, lampki będą ofiarowywane także w czasie kursu czio i drubczienu Wadżrakilai.

Opłata za kurs – 35 zł/dzień, emeryci i renciści (dla których świadczenia socjalne są jedynym źródłem dochodu) - 25 zł/dzień, dzieci do lat 15 - 10 zł/ dzień.

Opłata pokrywa tylko koszty pobytu uczestników w ośrodku, nie zawiera kosztu wyżywienia.

3 lipca

Obchody rocznicy parinirwany Czime Rigdzina Rinpocze

 

Aby upamiętnić odejście naszego Rinpocze, w tym roku będziemy wspólnie praktykowali sadhanę Duży Rigdzin wraz z dodatkowymi modlitwami. Serdecznie zapraszamy!

Program dnia: 10.00 - Duży Rigdzin

                                 13.00 - Modlitwy parinirwany

                                 15.00 - obiad

                                 16.00 - zapalanie lampek

                                 17.00 - Mały Rigdzin, Modlitwa ofiarowania lampek, Modlitwa do lamów linii

Wieczorem zapraszamy na ognisko. 

Aby uczcić pamięć Rinpocze, planowane jest ofiarowanie dużego tsoku. Ofiarę na ten cel można złożyć do 28 czerwca, na konto Związku lub przez PayPal, z dopiskiem "Tsok 3 lipca" 

1 - 7 sierpnia

Praktyka ofiarowania lampek maślanych

Praktyka poświęcona będzie usunięciu przeszkód Khenpo Cziołanga w bardo.

 

8 - 16 sierpnia

Drubczien Wadżrakilai

 

Tego lata mnisi z klasztoru Dordże Drag w Simli ponownie będą wykonywali intensywną praktykę Dordże Phurby z tradycji Dziangter, którą zapoczątkował w Dropan Ling Taklung Tsetrul Rinpocze. Drubczien poprowadzi Tulku Dagpa Rinpocze.

 

Opłata za kurs – 90 zł/dzień, emeryci i renciści (dla których świadczenia socjalne są jedynym źródłem dochodu) - 60 zł/dzień, dzieci do lat 15 - 10 zł./ dzień.

Opłata pokrywa tylko koszty pobytu uczestników w ośrodku, nie zawiera kosztu wyżywienia.

17 - 27 sierpnia

Praktyka ofiarowania lampek maślanych

Dodatkowe informacje

Bezwzględnym warunkiem udziału w kursach jest zgłoszenie pobytu z wyprzedzeniem co najmniej 7 dni. Zgłoszenia na kursy należy przysyłać na email info@khordong.pl lub wypełniając formularz rejestracyjny.

 

Zgłoszenie musi zawierać imię i nazwisko, daty przyjazdu i wyjazdu, rodzaj zakwaterowania i opcję wyżywienia. Nie zapewniamy noclegu ani wyżywienia osobom, które nie wyślą zgłoszeń w wymaganym terminie.

 

Możliwości zakwaterowania:

- pokoje na pierwszym piętrze gompy — tylko w czasie praktyki ofiarowania lampek (dodatkowa opłata 10 zł/ za dzień, dostępność miejsc wg. kolejności zgłoszeń)

- pokoje nad jadalnią (dostępność wg. kolejności zgłoszeń) 

- pokoje w nowym dormitorium nad kuchnią (dostępność wg. kolejności zgłoszeń)

- na polu namiotowym we własnych namiotach lub przyczepach kempingowych

O dostępności noclegów w pokojach decyduje kolejność zgłoszeń, prosimy kontaktować się w tej sprawie z biurem ośrodka.

Prosimy przywieźć ze sobą własne śpiwory, naczynia i sztućce.

 

Wyżywienie w czasie praktyki ofiarowania lampek:

Większość osób żywi się podczas kursu samodzielnie, ale jeśli zbierze się kilka osób, które chciałyby jeść razem, istnieje możliwość wspólnego gotowania obiadów według grafiku dyżurów. Opcja ta dotyczy tylko obiadów i należy ją zaznaczyć w zgłoszeniu na kurs.

Wyżywienie w czasie praktyki cziod i drubczienu:

Wyżywienie wegetariańskie - 65 zł/dzień

Śniadanie - 15 zł

Obiad - 35 zł

Kolacja - 15 zł

Dojazd do ośrodka:

Do Darnkowa nie ma bezpośredniego połączenia. Z Wrocławia można dojechać autobusem do Jeleniowa lub Kudowy Zdrój, a potem na piechotę, okazją lub taksówką do Darnkowa. Kontakt do taksówki, przewozi od 1 do 8 osób tel. 607 816 089.

Osoby zainteresowane wynajęciem miejsca w tzw. "niebieskim domu" na wzgórzu naprzeciwko gompy, proszone są o kontakt z  Dagmarą 601 234 953.

Wpłat za kursy można dokonać na konto Związku:
Związek Buddyjski Khordong
Santander Bank Polska S.A.
78 1090 2213 0000 0001 4202 9967

 

Informacje na temat kursów:
Tel. 601 35 77 76 (w godz. 10.00 - 17.00)

e-mail: info@khordong.pl

www.khordong.pl