top of page

Ośrodek otwarty jest dla zwiedzających codziennie od 13.00 do 16.00.

Zwiedzanie poza godzinami otwarcia zakłóca praktyki odbywające się na terenie Dropan Ling. Prosimy o poszanowanie dla praktykujących i dostosowanie się do tych godzin.

Praktyki wspólne wykonywane są w dni Guru Rinpocze, dni Dakiń, nowie i pełnie o 10.00

Kursy i praktyki 2024

29 czerwca – 2 lipca

Tulku Dakpa Rinpocze

Inicjacja Padmasambhawy i wyjaśnienia na temat "Siedmiolinijkowej modlitwy"

Siedmiolinijkowa modlitwa jest najważniejszą modlitwą w tradycji ningmapy. Jest ona recytowana we wszystkich klasztorach na początku wszystkich praktyk i nauk. Ma ona kilka poziomów znaczenia, które odpowiadają różnym poziomom praktyki związanej z Padmasambhawą, (Guru Rinpocze). Wyjaśnienia na temat modlitwy zostaną poprzedzone inicjacją Padmasambhawy, której Rinpocze udzieli 29 czerwca.

 

Tulku Dakpa Rinpocze został rozpoznany przez Mindrolling Triczena Rinpocze jako inkarnacja ukrytego jogina Rongzy Sonam Palge. Ukończył wyższe studia w klasztorze Mindrolling i otrzymał tytuł mistrza linii Sutry i Tantry. Rinpocze mieszka w Finlandii, gdzie założył ośrodek Danakosha Ling.

https://danakosha.org/tulku-dakpa-rinpoche/

Opłata za cały kurs: 400 zł (100 zł za dzień), opłata tylko za dzień z inicjacją:150 zł. Osobom utrzymującym się jedynie ze świadczeń socjalnych przysługuje 30% zniżki. Opłaty nie obejmują kosztu wyżywienia. 

3 lipca

Tulku Dakpa Rinpocze - Inicjacja Czenrezika

Opłata - 150 zł. Osobom utrzymującym się jedynie ze świadczeń socjalnych przysługuje 30% zniżki. Opłaty nie obejmują kosztu wyżywienia.

4 - 11 lipca

Drubczen Droła Kundrol

Drupczen jest intensywną praktyką grupową, polegającą na wykonywaniu skomplikowanego rytuału i recytacji mantry. Praktyka Droła Kundrol to rozbudowana praktyka Czenrezika (bodhisattwy współczucia), pochodząca z cyklu trzech wielkich sadhan tradycji Północnego Skarbu (Dziangter). Będzie ona prowadzona przez lamów z klasztoru Dordże Drak w Szimli w Indiach.

Opłata za dzień: 90 zł. Osobom utrzymującym się jedynie ze świadczeń socjalnych przysługuje 30% zniżki. Opłaty nie obejmują kosztu wyżywienia. 

13 – 18 lipca

Dziomo Gudrun - Praktyka czod

 

Czod jest zaawansowaną praktyką tantryczną, w której rozwija się prawdziwe współczucie dla wszystkich bez wyjątku istot oraz zrozumienie iluzoryczności zjawisk. Doświadczenie pustki i altruistyczna motywacja pozwalają na akt najgłębszej szczodrości — symboliczne ofiarowanie własnego ciała Buddom i Bodhisattwom, strażnikom Dharmy, wszystkim istotom sześciu światów samsary, a przede wszystkim naszym wrogom.  Kurs ten poprowadzi Dziomo Gudrun, która była najbliższą uczennicą Czime Rigdzina Rinpocze i została przez niego mianowana główną reprezentantką w Europie.

Opłata za dzień - 90 zł. Osobom utrzymującym się jedynie ze świadczeń socjalnych przysługuje 30% zniżki. Opłaty nie obejmują kosztu wyżywienia. 

19 – 21 lipca

Lama Rinczen - Po co mi buddyzm?

Lama Rinczen jest postacią kluczową dla rozwoju buddyzmu w Polsce. Jest on głową ośrodka tradycji Karma Kamtzang i doświadczonym nauczycielem, który rozpoczął nauczanie jeszcze w latach osiemdziesiątych i ma pod swoją pieczą kilka pokoleń praktykujących. Nauki, których udzieli w Dropan Ling, przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które dopiero niedawno zetknęły się z buddyzmem. Jednak dzięki ogromnej wiedzy Lamy, z pewnością będą one wsparciem także dla wszystkich innych, którzy już podążają duchową ścieżką.

Opłata za dzień - 90 zł. Młodzież do lat 20 - 70 zł. Osobom utrzymującym się jedynie ze świadczeń socjalnych przysługuje 30% zniżki. Opłaty nie obejmują kosztu wyżywienia. 

22 lipca – 3 sierpnia

XXVIII praktyka ofiarowania lampek maślanych

Modlitwa ofiarowania lampek maślanych jest termą umysłu Zilnon Lingpy (Czime Rigdzina Rinpocze). Celem tej praktyki jest oczyszczenie zaciemnień umysłów istot, a dzięki temu utrzymanie pokoju na świecie. Jest to szczególnie ważne w obecnych, czasach chorób, wojny i załamania gospodarczego. Ofiarowanie światła było dla Czime Rigdzina Rinpocze szczególnie ważną praktyką ... czytaj więcej 

Opłata za dzień: dla osób biorących udział w praktyce 45 , dla osób towarzyszących - 90 zł, dla osób utrzymujących się jedynie ze świadczeń socjalnych - 35 zł. Opłaty nie obejmują kosztu wyżywienia. 

 

Opłata pokrywa tylko koszty pobytu uczestników w ośrodku, nie zawiera kosztu wyżywienia. Aby praktyka mogła się odbyć, bardzo prosimy o sponsorowanie i uczestniczenie w niej. Koszt jednej lampki wynosi 0,26 zł. Potrzebne jest 3.000 litrów oleju.  Pieniądze na lampki można wpłacać na konto Związku  z dopiskiem „darowizna na lampki”.

Nr. konta 78109022130000000142029967

PL78109022130000000142029967
SWIFT: WBKPPLPP

4 - 11 sierpnia

Drubczen Wadżrakilai

Praktyka Wadżrakilai, nazywwanego także Dordże Phurbą lub Dordże Szonnu, jest potężną metodą usuwania niesprzyjających okoliczności i przywracania harmonii. Jest ona nieoceniona dla wszystkich praktykujących, bo pozwala usunąć zewnętrzne, wewnętrzne i tajemne przeszkody na duchowej ścieżce. Ta konkretna praktyka pochodzi z tradycji Północnego Skarbu (Dziangter) i, jak co roku, prowadzona będzie przez lamów z klasztoru Dordże Drak w Szimli w Indiach.

Opłata za dzień - 90 zł. Osobom utrzymującym się jedynie ze świadczeń socjalnych przysługuje 30% zniżki. Opłaty nie obejmują kosztu wyżywienia. 

12 - 30 sierpnia

Kontynuacja praktyki ofiarowania lampek maślanych

Dodatkowe informacje

Bezwzględnym warunkiem udziału w kursach jest zgłoszenie pobytu z wyprzedzeniem co najmniej 7 dni. Zgłoszenia na kursy należy przysyłać na email info@khordong.pl lub wypełniając formularz rejestracyjny.

 

Zgłoszenie musi zawierać imię i nazwisko, daty przyjazdu i wyjazdu, rodzaj zakwaterowania i opcję wyżywienia. Nie zapewniamy noclegu ani wyżywienia osobom, które nie wyślą zgłoszeń w wymaganym terminie.

 

Możliwości zakwaterowania:

- pokoje na pierwszym piętrze gompy - (opcja dostępna tylko od 12 sierpnia, dodatkowa opłata 10 zł/ za dzień, dostępność miejsc wg. kolejności zgłoszeń)

- pokoje nad jadalnią (dostępność wg. kolejności zgłoszeń) 

- pokoje w nowym dormitorium nad kuchnią (dostępność wg. kolejności zgłoszeń)

- na polu namiotowym we własnych namiotach lub przyczepach kempingowych

O dostępności noclegów w pokojach decyduje kolejność zgłoszeń, prosimy kontaktować się w tej sprawie z biurem ośrodka.

Prosimy przywieźć ze sobą własne śpiwory, naczynia i sztućce.

 

Wyżywienie wegetariańskie - 84 zł /za dzień (dostępne tylko po zgłoszeniu z 7-dniowym wyprzedzeniem):

- śniadanie - 22 zł.

- obiad - 40 zł.

- kolacja - 22 zł.

Dojazd do ośrodka:

Do Darnkowa nie ma bezpośredniego połączenia. Z Wrocławia można dojechać autobusem do Jeleniowa lub Kudowy Zdrój, a potem na piechotę, okazją lub taksówką do Darnkowa. Kontakt do taksówki, przewozi od 1 do 8 osób tel. 607 816 089.

Osoby zainteresowane wynajęciem miejsca w tzw. "niebieskim domu" na wzgórzu naprzeciwko gompy, proszone są o kontakt z  Dagmarą 601 234 953.

Wpłat za kursy i darowizny na lampki można dokonać na konto Związku:
Związek Buddyjski Khordong
Santander Bank Polska S.A.
78 1090 2213 0000 0001 4202 9967

 

Informacje na temat kursów:
Tel. 601 35 77 76 (w godz. 10.00 - 17.00)
e-mail:
info@khordong.pl

www.khordong.pl

bottom of page