Buddyzm jest zaliczany do trzech głównych religii świata, jednak nie opiera się na wierze w Boga, lecz na dążeniu do zrozumienia siebie i bycia w zgodzie ze swoją prawdziwą naturą. Służą temu niezliczone metody, odpowiednie dla osób o różnych predyspozycjach i skłonnościach. Całą tę różnorodność można zawrzeć w trzech wskazówkach przekazanych przez Buddę: nie szkodź innym, rób tylko to, co pozytywne, ćwicz swój umysł. 

Khordong i Dziangter, tradycje praktykowane w  Dropan Ling, ośrodku założonym przez Czime Rigdzina Rinpocze, należą do szkoły Ningmapa buddyzmu tybetańskiego. Wywodzą się one z nauk, które dotały do Tybetu w VIII w.  dzięki Padmasambhawie. Część tych nauk została odkryta w późniejszych czasach. Zalicza się do nich np. Dziangter nauki odkryte przez Rigdzina Godema w XIV wieku,  oraz nauki linii Khordong, odkryte przez Nudena Dordże w XIX wieku.  Obie te linie są praktykowane w  klasztorach Khordong w Tybecie i Indiach, a dzięki Czime Rigdzinowi Rinpocze, Taklungowi Tsetrulowi Rinpocze, Czime Gjaltsenowi Rinpocze i innym lamom, dostępne są także w Polsce . 

1/3

Bieżące wydarzenia

W związku z obecnym stanem epidemicznym możemy przyjąć w gompie ograniczoną ilość osób - jedna osoba/rodzina w jednym pokoju. W związku z tym, każdy kto chciałby przyjechać do Darnkowa musi bezwzględnie skontaktować się telefonicznie z ośrodkiem (601357776) i ustalić czy w danym terminie są wolne miejsca. Drugim warunkiem przyjazdu jest negatywny, aktualny test na koronawirusa.

Plan praktyk w ośrodku:

7.30 - praktyka Dużego Rigdzina

17.00 - praktyka Małego Rigdzina.

W dni Guru Rinpocze i dni Dakiń od 8.00 do 20.00 recytowana jest Siedmiolinijkowa Modlitwa, a o 20.00 wykonywany jest Mały Rigdzin.

Skontaktuj się z nami 

Związek Buddyjski Khordong Darnków 18 
57 - 343 Lewin Kłodzki 
E-mail: 
info@khordong.pl
Tel. (+48) 601 35 77 76 

 Fragment tanki przedstawiającej Padmasambhawę,

z kolekcji I Dodrupczena. Własność Tulku Thondupa Rinpocze.