Aktualności z Dropan Ling

Z przykrością informujemy, że w gompie nie ma już wolnych miejsc dla odwiedzają cych. Wszystkie pokoje zajęte są przez osoby opiekujące się ośrodkiem oraz praktykujących na odosobnieniu. Z tego prowodu prosimy o wstrzymanie planowanych przyjazdów aż do odwołania. Dziękujemy za  zrozumienie sytuacji.

 

 

Praktyki w Miesiącu Cudów

Zapraszamy serdecznie do przyłączenia się do praktyk, które będą wykonywane w ośrodku Dropan Ling. 

10.02 godz. 17.00 - Duży Rigdzin i Sampa Lyndrup

11.02 godz. 17.00 - Duży Rigdzin i Sampa Lyndrup

12.02 godz. 10.00 - Duży Rigdzin i Sampa Lyndrup

Od13.02 do 28.02 w dni powszednie o godz. 17.00, a w soboty i niedziele o godz. 10.00 będziemy robić Małego Rigdzina z modlitwą do Strażników, Sampa Lyndrup oraz Modlitwę ofiarowania lampek.

Z powodu braku silnego łącza internetowego nie jest możliwe emitowanie pudż online, ale można brać w nich udział wykonując je w tym samym czasie we własnym domu.

 

Inną możliwością współnej praktyki jest przyłączenie się do grupy na FB Khordong Dziangter Sadhana's Practitioners online. Poczynając od jutra, grupa będzie praktykowała sadhanę Duży Rigdzin.

https://www.facebook.com/groups/1161227887657545

Czime Gjaltsen Rinpocze

o parinirwanie Czime Rigdzina Rinpocze

To moja trzecia wizyta w Polsce. Byłem także raz w Siliguri. Czime Rigdzin Rinpocze był tym, kto mnie rozpoznał. Tak jak i wy, jestem jego uczniem, dlatego, chociaż nie jestem bardzo uczony, z całego serca chciałbym i staram się być pomocny. Rinpocze odszedł wiele lat temu, ale nadal pozostaje tu obecny. Musimy rozumieć jego życzenia i aspiracje. Dzięki wielkiemu nakładowi ciężkiej pracy Czime Rigdzina Rinpocze dostępnych jest dla nas wiele tekstów praktyk. Mamy możliwość wykonywania takich praktyk, jak 8 Manifestacji Padmasambhawy, Wadżrakilaja, Rigdzin oraz wiele tekstów głębokiej esencji serca Dakiń, czyli Dzogczen. Ogrom pracy i wysiłku Rinpocze zaowocował tym, że te teksty są dostępne w naszym języku. Oznacza to, że intencją Rinpocze było, byśmy wykonywali te praktyki... czytaj dalej

Trzyletni program nauk dla Dropan Ling 

 

Czime Gjaltsen Rinpocze zaplanował dla naszej sanghi program nauk, które według niego odpowiadają naszym potrzebom i będą stanowiły silną podstawę dla dalszego rozwoju praktyki, a także samego ośrodka. Nauki te zawierają w sobie pełną ścieżkę prowadzącą do osiągnięcia ostatecznego rezultatu. Do tej pory odbyły się dwie pierwsze części nauk: nauki o wyrzeczeniu, oparte na "Słowach mistrza Samantabhadry" Patrula Rinpocze, i o Bodhiczicie, oparte na "Bodhiczariaawatarze" Szantidewy. W przyszłości Khenpo Tsangjang Nima udzieli nauk o mądrości, opartych na słynnym tekście Arjadewy pt. "Czterysta strof".

​Lektury zalecane przez Khenpo Tsangjanga Nimę

 

Szantidewa - "Przewodnik na ścieżce bodhisattwy" (Bodhiczariawatara)

Gjalse Tokme Zangpo - "37 praktyk bodhisattwy" (Gjalse Leklen So Dunma) 

Patrul Rinpocze - "Słowa mistrza Samantabhadry" (Kunzang Lamej Szelung)

Tsongkhapa - "The Great Treatise on the Stages of the Path" (Lamrim Czienmo)

Longczienpa - "Finding Rest in the Nature of Mind" (Semni Ngal So)

 

Khenpo zalecał także studiowanie:

Khenpo Ngagczung (Khenpo Ngałang Pelzang) - "A Guide to the Words of My Perfect Teacher" (komentarz do Słów mistrza Samantabhadry)

Gesze Langri Thangpa - "Osiem wersów treningu umysłu" (Lodziong Tsik Kang Gje Ma).

 

Krótsze teksty w miarę możliwości będziemy starali się przetłumaczyć na język polski i zamieścić w zakładce Teksty do pobrania

 

 Copyright © 2020 Związek Buddyjski Khordong, Darnków 18, 57-343 Lewin Kłodzki