top of page

Ośrodek otwarty jest dla zwiedzających codziennie od 13.00 do 16.00.

Zwiedzanie poza godzinami otwarcia zakłóca praktyki odbywające się na terenie Dropan Ling. Prosimy o poszanowanie dla praktykujących i dostosowanie się do tych godzin.

Praktyki wspólne wykonywane są w dni Guru Rinpocze, dni Dakiń, nowie i pełnie o 10.00

Aktualności z Dropan Ling

26 sierpnia

Zebranie członków Związku Buddyjskiego Khordong

W dniu 26.08.23 odbędzie się zebranie członków Związku z wyborami do Zarządu i Komisji. Kandydatury do Zarządu zgłosili: Dagmara Białkowska- Ostrowska Antoni Ogiński Anna Siwecka Małgorzata Wilska Andrzej Wójcik do Komisji Rewizyjnej nie zgłosił się nikt, więc głosujemy na Komisję w dotychczasowym składzie: Andrzej Bero, Wiesław Góral Mazurek Marek

Pozdrowienia z Darnkowa, Zarząd

Oficjalne ogłoszenie rozpoznania inkarnacji Taklunga Tsetrula Rinpocze

Do wszystkich uczniów J.Ś. Taklunga Tsetrula Rinpocze

Z wielką radością informujemy wszystkich uczniów i sympatyków J.Ś. Taklung Tsetrula Rinpocze na świecie, że po wielu prośbach, mistrz nauk rime i inkarnacja Tertona Apama Orgjen Trinle Lingpy, J.Ś. Kjangon Sakja Gongma, ogłosił szczegółową przepowiednię, która była zasadnicza dla odnalezienia tulku. Podążając za wskazówkami przepowiedni, komitet poszukujący inkarnacji, odnalazł dziecko w Spiti w Himaczal Pradesz w północnych Indiach.

28 listopada 2022 r. Jangsi Rinpocze pobłogosławił swoją obecnością Thupten Dordże Drak Ewam Czokgar Czokhor Namgjal Ling. J.Ś. Namkhai Ningpo Rinpocze, syn serca Khjabdzie Taklunga Tsetrul Rinpocze ii podpora szkoły ningma, dokona ceremonii obicięcia włosów. W późniejszym czasie poinformujemy o ceremonii intronizacji.

Oby Jangsi Rinpocze żył przez całe eony i był jak jego poprzednik.

Dziękujemy,

Administracja klasztoru Dordże Drak

Czime Gjaltsen Rinpocze

o parinirwanie Czime Rigdzina Rinpocze

To moja trzecia wizyta w Polsce. Byłem także raz w Siliguri. Czime Rigdzin Rinpocze był tym, kto mnie rozpoznał. Tak jak i wy, jestem jego uczniem, dlatego, chociaż nie jestem bardzo uczony, z całego serca chciałbym i staram się być pomocny. Rinpocze odszedł wiele lat temu, ale nadal pozostaje tu obecny. Musimy rozumieć jego życzenia i aspiracje. Dzięki wielkiemu nakładowi ciężkiej pracy Czime Rigdzina Rinpocze dostępnych jest dla nas wiele tekstów praktyk. Mamy możliwość wykonywania takich praktyk, jak 8 Manifestacji Padmasambhawy, Wadżrakilaja, Rigdzin oraz wiele tekstów głębokiej esencji serca Dakiń, czyli Dzogczen. Ogrom pracy i wysiłku Rinpocze zaowocował tym, że te teksty są dostępne w naszym języku. Oznacza to, że intencją Rinpocze było, byśmy wykonywali te praktyki... czytaj dalej

bottom of page